Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Nejbližší akce v Kojetíně

Nejbližší akce v KojetíněDatum konání:
30.11.2016

Evropský týden mobility 2016 v Kojetíně

Město Kojetín se i letos zapojí do celoevropské akce „Evropský týden mobility“. Letošní rok nese téma „Chytrá a udržitelná mobilita - investice pro Evropu“ s heslem “Chytrá a čistá mobilita. Silná ekonomika“.

Mezi stěžejní akce letošního týdne bude zajisté patřit sobotní Cyklistická vyjížďka se starostou města Kojetína do Chropyně a Bezměrova (sobota 10. září 2016) s táborákem a programem na bezměrovském ranči. Dalším lákadlem především pro rodiče s dětmi bude určitě akce Pohádkový rybník Na Hrázi v Kojetíně (sobota 17. září 2016), kterou připravili pracovníci Domu dětí a mládeže Kojetín a Městského kulturního střediska Kojetín. Program láká na odpolední procházku okolo pohádkového rybníku, soutěžení a plnění různých úkolů a nástrah, které pro děti i rodiče zadají pohádkové postavičky... Na koncert na nádvoři VIC Kojetín zve své posluchače dechový orchestr Základní umělecké školy z Kojetína (pátek 16. září 2016). Městská knihovna MěKS Kojetín si připravila pro starší děti také cyklistický výlet po okolí se zaměřením na historii našeho města Kam dojedeš aneb Tajemstvím opředená místa Kojetína 2 (pátek 23. září 2016).

Program je sestaven tak, aby si vybral každý a mohly se ho účastnit i celé rodiny! Srdečně zveme!

Program: http://mekskojetin.cz/evropsky-tyden-mobility/tyden-mobility-kojetin-2016

 

Divadelní předplatné 2016-2017 - Divadlo žije! aneb Neseďte doma - pojďte do divadla!

MěKS Kojetín připravilo na podzim a zimu divadelní sezóny 2016-2017 divadelní předplatné...

Můžete se těšit na: DS Na štaci Němčice nad Hanou: Ani o den dýl, Divadlo Dostavník Přerov - Honzo, vstávej!, Divadlo Karla Soukupa Praha - Commedia finita, Divadlo Amadis Brno - Benátky pod sněhem, Divadelní spolek Kroměříž - Veroničin pokoj a Rádobydivadlo Klapý - U kočičí bažiny.

Za jedinečnou cenu předplatného (450 Kč) budete mít možnost od září 2016 do února 2017 navštívit v Kojetíně šest divadelních představení - každý měsíc jedno! Máte jedinečnou příležitost navštívit kvalitní divadelní kusy za hubičku - předplatné na všech šest představení zakoupíte za 450 Kč již nyní na Vzdělávacím a informačním centru v Kojetíně. Vstupné na jednotlivá představení činí 80 nebo 240 Kč. Využijte této možnosti a "Neseďte doma a pojďte v Kojetíně do divadla!!!"

Program: http://mekskojetin.cz/divadlo-zije-2016-2017

 

Výstavy a expozice - Signál 64 * Hrůzostrašné sklepení * Ztracená tvář Hané

Navštivte zajímavé výstavy a expozice v galerii nebo expozicích muzea v budově Vzdělávací a informační centrum Kojetín (Masarykovo náměstí 8):

Výstava ČERSTVÉ VĚCI - TVŮRČÍ SKUPINA SIGNÁL 64 KOJETÍN

Výstava obrazů, fotografií, keramiky a šperků autorů: Alice Stonová, Radka Michálková, Pavla Kačírková, Renata Sedláková, Ivana Bělařová, Jiřina Malacková, Vladana Popelková, Jana Večeřová, Jaroslav Hebnar, Jiří Šírek, Boleslav Leinert, Petr Leinert, Jan Leinert, Jaroslav Řihošek, Petr Zatloukal, Radko Pavlacký.

Výstavu můžete navštívit v galerii  Vzdělávací a informační centrum Kojetín (Masarykovo náměstí 8) do 18. listopadu 2016.

 

Hrůzostrašné sklepení

Jak už napovídá samotný název, jedná se o atrakci, která má v návštěvnících vzbudit strach. Ovšem ne strach v pravém slova smyslu, ale strach spojený s příjemným mravenčením, zábavou a jistotou, že všechno je jen jako. Už od pradávna si lidé strach uměle navozovali vyprávěním hrůzostrašných historek, čímž se očišťovali a učili se připravovat na strach opravdový, který každý z nás ve svém životě určitě už zažil. Z psychologického hlediska má takový uměle vytvořený strach člověka očišťovat a vyplavit mu jistou dávku adrenalinu, který nám v dnešním přemodernizovaném světě chybí. Jsou i teorie o tom, že člověk, který vidí zprostředkovaně nějakou hrůznou událost, je podvědomě rád, že se mu samotnému nestala.

Expozice Hrůzostrašné sklepení není nijak historicky podložena, ani spjata s Kojetínem, slouží jako atrakce a my doufáme, že tento úkol splní na výtečnou. Přejeme všem návštěvníkům příjemnou a zároveň mrazivou zábavu.

Výstavu můžete navštívit ve sklepení  Vzdělávací a informační centrum Kojetín (Masarykovo náměstí 8) a je otevřena celoročně.

 

Ztracená tvář Hané

Jedná se o expozici kojetínského muzea s názvem Ztracená tvář Hané , která je koncipována národopisně. Ze sbírek kojetínského muzea jsou na výstavě nainstalovány předměty, které se váží ke Kojetínu, Hané a životu našich předků.

Můžete zde vidět artefakty, které v minulosti byly součástí každodenního života Hanáků. Muzejní depozitář nabízí opravdové poklady. Obrázky malované na skle, dnes již jinak vypadající kroje i krojové součástky, keramiku, porcelán, sbírky hodin, původní hanácký nábytek a jiné skvosty, kterými je vybavena i improvizovaná hanácká jizba. Můžete zde také objevit koutek se zemědělským nářadím, originály obrazů Marie Gardavské a v přední části výstavy i předměty spojené s lidovými řemesly. Expozice je oživena krojovanými figurami. Pro ukázku rozmanitosti hanáckých krojů je k vidění kroj pracovní, sváteční a také kroj starší i mladší generace. Expozice muzea se nachází v zadní části v budově Vzdělávacího a informačního centra na Masarykově náměstí. Výstava je dárkem a poděkováním za pětaosmdesátiletou činnost národopisného souboru Hanácká beseda Kojetín, bez kterého by Haná a hlavně Kojetín ztratily svou tvář.

Výstavu můžete navštívit v expozici muzea v budově Vzdělávacího a informačního centra Kojetín (Masarykovo náměstí 8) a je otevřena celoročně.

VIC je otevřeno: Po - Pá: 9 - 11.30 a 12. 30 - 17 hodin, So a Ne: po telefonické dohodě 774 001 403, 581 202 202

Srdečně zveme k návštěvě výstav a expozic!!!

info: http://mekskojetin.cz/novinky/93/vystavy-a-expozice-signal-64-hruzostrasne-sklepeni-ztracena-tvar-hane

 

nebo Facebook - MěKS Kojetín https://www.facebook.com/groups/155964807027/

Děkujeme Vám za další propagaci a srdečně zveme nejen za kulturou do Kojetína!

Se srdečným pozdravem

Hana Svačinová
Městské kulturní středisko Kojetín
příspěvková organizace
nám. Republiky 1033, 752 01 Kojetín
IČ: 00368903
telefon: 581762046, 774 001405
www.mekskojetin.cz

 

Tržní řád platný v obci Měrovice nad Hanou

Od 19.8. 2013 platí v naší obci nařízení TRŽNÍ ŘÁD. Tržní řád zakazuje v obci prodej zboží, nebo služeb pochůzkou - dům od domu.

Každý prodejce, který toto provádí, se dopouští přestupku. Prosíme občany, keří se s podomními prodejci v obci setkají, ať to nahlásí na OÚ , případně na Policii ČR.

Tržní řád k nahlédnutí ZDE.

Územní odbor Policie České Republiky Přerov

Na níže uvedeném odkaze lze nalézt
konkrétní obvodní oddělení,
pod které územně spadá naše
obec, včetně přímých kontaktů
na vedoucí jednotlivých oddělení
nebo na policistu s územní
odpovědností za danou lokalitu
či obec.

clanek uzemni odbor