Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce.cz

Akce.cz


POZNÁVEJ SE - interaktivní výstava

Místo
Holešov
Datum konání
Typ

„Poznávej se je moderní výstava, která interaktivní formou představí, jak fungují lidské smysly a jak nás klamou. Kombinuje v sobě hru, zábavu i poučuje, zahrnuje čtyřicet sedm exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. K dispozici jsou proškolení lektoři,“ řekla kurátorka projektu Nikol Holubová z Městského muzea a galerie v Holešově. Návštěvníci zapojí co největší množství smyslů a vyzkoušejí si například Braillovo písmo, 3D otisk těla, změří sílu stisku ruky nebo si posedí na hřebících jako fakír. Všechny exponáty doplňuje nápověda i vysvětlení, proč věci fungují, jak fungují. Dotýkat se exponátů proto bude přímo přikázáno. Hlavní myšlenkou výstavy je podnítit zájem zejména mladé generace o technické obory a v duchu Komenského hesla „škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd, aktivovat hravost a tvořivost. Interaktivní výstava Poznávej se libereckého zábavně - naučného science centrem iQPARK začne 21. května a bude trvat do 6. září. Výstava bude otevřená denně kromě pondělí vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V jejím provozu budou platit hygienická opatření daná nařízením vlády.

Více

Výstava

Místo
Zámecké náměstí 775, 78353 Velká Bystřice
Datum konání
Typ

Zveme na výstavu do galeriezet.Jméno vystavujícího a podrobnosti sdělíme.Galerie otevřena denně, kromě pondělí.

Více

V Palírně U Zeleného stromu slaví!

Datum konání

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu se v těchto dnech připravuje na oslavu 502. výročí svého založení a zahájení turistické sezóny, které se uskuteční 4. července. Při této příležitosti stočí symbolických 502 lahví Staré žitné myslivecké Single Barrel a pro návštěvníky spustí exkurzní trasu. V sobotu 4. července, se také veřejnosti otevřou brány prostorů Palírny U Zeleného stromu a nejstarší palírna v Evropě tak zahájí novou turistickou sezonu. Po celý prodloužený víkend se mohou návštěvníci, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti z více než pětisetleté historie a výroby tradiční Staré žitné myslivecké, od 14. do 18. hodiny vydat na exkurzní trasu v nově rozšířených prostorech historické budovy závodu. Okruh trvá 60 minut, poslední prohlídka začíná v 17 hodin. V ceně vstupného 250 Kč jsou zahrnuty čtyři ochutnávky výrobků Palírny, včetně právě stočeného vzácného Single Barrelu. Ten bude možné ochutnat pouze během těchto výročních dnů. Návštěvníci dále dostanou poukaz na 50 Kč do podnikové prodejny Palírny U Zeleného stromu. Počet osob na prohlídku je omezen, místo je třeba předem rezervovat na e-mailové adrese pavel.hampl@palirna.cz nebo telefonicky na čísle 777 528 549.

Více

ARAKAIN OPEN AIR 2020 - Daskabát

Datum konání
Konec
Typ

Zveme vás na open air koncert kapely ARAKAIN, který se uskuteční v sobotu 4. července 2020 v Cowhousu na Daskabátě u Olomouce. Hosté: Jerem.I, G.O.C. a Jump Kapely od 17 hod., areál otevírá ve 14 hod. Vstupenky: Vstupné: 370,- v předprodeji, 450,- na místě. Předprodej v síti Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/akce/arakain-open-air-hoste-jerem-i-g-o-c-a-jump-133605 www.jackcowhouse.cz/vstupenky/ Předprodej na prodejních místech – bez poplatku: V klubu Jack’s Cowhouse (na baru během konání akcí) – tel: 604 845 530 Restaurace u Matýska – Daskabát – tel: 777 655 322 Hospoda u Bystřičky – Bystrovany – tel: 739 905 564 Hospoda u Kaple – Grygov – tel: 607 739 388 Kulturní a informační centrum – Velká Bystřice tel: 734 236 502 Iva Šrámková – Mariánské Údolí – tel: 777 688 947 Možnost stanování a parkování na místě (domlouváme také rozvoz). Občerstvení ve stylovém areálu Jack Daniel’s. Afterparty v klubu… Adresa: Jack’s Cowhouse klub, Daskabát 190, 779 00 Daskabát (OL/CZ) Mapa: https://goo.gl/maps/XRdhyD6ACkL1ZZNU9 Autobus – Daskabát Dolní zast. – www.idos.cz

Více

Imortela Metalfest VII.

Datum konání
Konec
Typ

Open air festival pro milovníky tvrdší muziky!Přijďte zapařit a podpořit nejen vaše oblíbence, ale i místní méně známé kapely!

Více

Benefiční festival

Datum konání
Typ

Veškerý výtěžek z akce půjde na transparentní účet, zřízený Olomouckým krajem na podporu zaplavených obcí na Uničovsku.

Více

Drž hubu

Místo
Zámecké náměstí, Velká Bystřice
Datum konání
Typ

Kinoamfík uvádí francouzskou kriminální komedii Drž hubu! - Základní pravidlo při útěku z blázince! Ruby, zloděj individualista, je těsně po ukrytí lupu polapen, odsouzen a vsazen do vězení. Na neštěstí pro něho zrovna do cely ke Quentinovi, nejukecanějšímu vězni na světě. Ruby se musí za každou cenu dostat ven. Chce si vyzvednout svůj lup a hlavně být co nejdál od Quentina. Jenomže je to Quentin, kdo vymyslí plán útěku a tak si asi bude muset Ruby na Quentina zvyknout ... (text: csfd.cz) V hlavních rolích Jean Reno a GérardDepardieu. Vstupné dobrovolné,˜občerstvení zajištěno,˜při nepřízni počasí nepromítáme.

Více